Maymunlar Cehennemi Başlangıç Türkçe Dublaj izle | FilMalikanesi.com
Maymunlar Cehennemi Başlangıç Türkçe Dublaj izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 1 Yorum 29 Görüntülenme

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Türkçe Dublaj izle

()
Rupert Wyatt’ın yönetmenliğini üstlendiği Maymunlar Cehennemi Başlangıç filmi İMDB’den aldığı 7.6 değerindeki puanı ile müthiş bir hikayeye sahip olduğunu herkese kanıtlıyor. Tüm dünya ile birlikte Türkiye sinemalarında 5 Ağustos 2011’de sinema severler ile buluşan Maymunlar Cehennemi yeniden yapılandırma ile tekrar bizlere sunuldu. Senaryosunu Rick Jaffa ve Amanda Silver’in yazdığı filmin başrol oyucuları ise, James Franco, Andy Serkis, Freida Pinto gibi büyük yapımlarda oynayan tanınmış isimlerdir. Muhteşem bilim ve kurgu filmi olan Maymunlar Cehenneminin çekimleri tamamlanabilmesi için 93 Milyon Dolar değerince bir harcama yapıldı ve sinema salonlarına girdikten sonra 453 Milyon Dolarlık bir hasılat elde etti. Çekimlerinin tamamı Amerika’da tamamlanan film 105 dakikalık bir seyir keyfi ile zamanın nasıl geçtiğini hissettirmiyor bile… Bir çok başarılı ve büyük yapımda oynayan James Franco, burada da oyunculuğunun ne kadar usta olduğunu gösteriyor. İlk Maymunlar Cehennemi filmi 1968 yılında çıktığında tüm dünya tarafından fazlasıyla beğenilmişti. Günümüze geldiğimizde geride kalan ve unutulmaya yüz tutan bu film Rupert Wyatt’ın liderliğinde tekrar can buluyor.

Sinema dünyasının en çok konuşulan ve en çok beğenilen bilim kurgu türü filmlerinden olan Maymunlar Cehennemi ilk defa 1968 yılında Franklin J. Schaffner isimli başarılı yönetmenin ellerinden çıkmıştı. 1963 yılında ilk olarak kitap halinde tüm Dünya’da yayınlanan hikaye 1968 yılında beyazperde ile buluştu. O yıllardaki bilim kurgu filmleri arasında en iyi görsel sahnelere sahip filmlerden biri olarak da akıllarda yer edinmişti. Daha sonra bir çok yönetmen tarafından 6 adet daha filmi çekilen Maymunlar Cehennemi, 1968 yılında çıkarılan ilk filmine oranla neredeyse hiç ses getirememiş ve beğenilmemişti. Hatta son çekilen film o kadar çok eleştirilmişti ki, tüm eleştirmenler tarafından o zamanın en kötü filmi olarak seçilmişti.

2011 yılında tekrar bizlere aktarılan Maymunlar Cehennemi bu kez başarılı insanların elinden çıkmasının da etkisi ile ortaya muhteşem bir yapım çıkarılmış. Fazlasıyla şiddet ve karanlık sahnelere sahip bir yapım olan yeni jenerasyon Maymunlar Cehennemi diğerlerinden oldukça farklı olarak karşımıza çıkıyor. Filmin ana teması ise, insanların hırsları uğruna ve fazla güvenleri uğruna yaptıkları şeylerin nelere sonuç açacağını düşünmeden alınan kararlar ve uygulamaları konu alıyor.

Çok başarılı bir bilim insanı olan Will’in babası amansız bir hastalığa yakalanmış ve bu hastalığın hiçbir tedavisi yoktur. Babası Alzheimer hastası olarak hayatının son zamanlarını yaşamaktadır. Will babasını kurtarmak uğruna her şeyi yapmayı göze almış bir adamdır. Araştırmaları sonucunda maymunların zekasının insanlarla benzer olması ve onların bu tür hastalıklara yakalanmaması üzerine, maymunlarla olan çalışmalarını başlatır. Bir çok deneyden sonra çoğu maymunda başarısızlığı gören Will, sonunda Sezar ismini verdiği bir maymunda olumlu sonuçlar almak üzeredir. Sezar mükemmel bir gelişme kat ederek insan zekasına yakın bir zekaya sahip olmayı başarır. Tabi bu zekaya sahip olana kadar çok fazla zorlukları aşan Sezar insanların ne kadar kötü olduğunu da kolay zor yoldan öğrenir. Sezar’a karşı bir duygusal bakımdan bir sorumluluk hisseden Will ona hep bakar, eğitir ve korur. Fakat Sezar’ın kendi ailesine ihtiyacı vardır. Şehirde zorluk çeken Sezar’ı maymunlarla dolu bir yere bırakan Will aslında ne kadar büyük bir hata yaptığını anlayacaktır ama bunu anladıktan sonra artık çok geç olacaktır. Çünkü Sezar Dünya’ya karşı artık çok öfkeli bir canlıdır…
1 2

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Özet & Detaylar

    FİLMİ İNDİR! : http://www.pnd.tl/YPHxkP

    Yorumlar (1)